Fifa 2012

Electronic Arts Inc. (NASDAQ: ERTS) bugün, dünyanın en iyi spor video oyununa devrim yaratacak yenilikler kazandıracak olan yeni fizik motoru Futbolcu Çarpışma Motorunu duyurdu. İki yıldır üzerinde çalışılan yeni Futbolcu Çarpışma Motoru sayesinde FIFA 12’de sahadaki her durumda gerçek dünya fizik kuralları aynen uygulanacak. EA Canada’daki FIFA geliştirme ekibi tarafından yaratılan bu motor, gerçek dünya futbolundan esinlenilerek FIFA 12’ye kazandırılan büyük yeniliklerden yalnızca bir tanesi.“FIFA 12’nin geçirdiği değişim evrim değil, gerçek anlamda bir devrim,” diyen ve son üç yılda 136 video oyun ödülü kazanan FIFA serisinin Baş Yapımcısı Kaz Makita, “Şimdiye kadarki en iyi ve en gerçekçi FIFA oyununu yaratmak için vizyonumuzu yansıtacak yeni bir teknolojiye ihtiyacımız vardı. Oyuncularımız Futbolcu Çarpışma Motorunun önemini anında görecek ve daha da önemlisi, hissedecekler” diye konuştu.

Oyunu tamamen değiştiren yeni Futbolcu Çarpışma Motoru, FIFA 12’nin PlayStation bilgisayar eğlence sistemi ve Xbox 360® video oyun ve eğlence sistemindeki en büyük artılarından biri olacak. Oyuncular futbolcuların top mücadelelerini, top kapma çabalarını ve birbirine fiziksel temaslarını gerçek dünyadakine sadık biçimde tecrübe edebilecekler. Çarpışma Motoru, futbolcuların vücudundaki her bir temas noktasını gerçek zamanlı olarak hesaplayarak, her çarpışmada son derece doğal ve inanılır sonuçlar ortaya koyacak. Futbolcular topu kapmaya çalışırken birbirlerini itip çekiştirebilecek, hafif darbelerden daha rahat biçimde kurtulabilecekler.

Gerçek dünya futbolundan esinlenilen devrimsel oyun yenilikleri FIFA 12’nin daha derin ve etkileyici bir oyun sunmasını sağlayacak. Yeni Hassas Top Sürme özelliği ile hücum futbolcuları topa dokunuşlarında daha sağlam kontrole sahip olacaklar, Taktiksel Savunma özelliği ise savunmayı çok daha yeteneğe yönelik ve anlamlı hale getirecek. Profesyonel Futbolcu Zekası sayesinde futbolcu zeka ve performansında yeni nesle şahit olurken, yeni Kariyer Modu ile deneyiminizi daha da gerçek kılacak gerçek dünya hikayeleriyle karşılaşacaksınız.kynk:milliyet

Yorumlarınızı Yazınız...

Yorumlar...

Bir cevap yazın