Yeni Sosyal Platform MyCube

İsveçli girişimci Johan Steal von Holstein tarafından kurulan sosyal paylaşım sitesi Facebook’un rakibi olarak gösterilen MyCube dünyanın ilk “Sosyal Değişim / Social Exchange” platform olarak tanıtılıyor. Tıpkı Facebook’taki gibi profilinize kişisel bilgilerinizi girebileceğiniz, fotoğraflarınızı yükleyip arkadaşlarınızla iletişime geçeceğiniz bu siteyi Sosyal Değişim olarak adlandırılmasına neden olan özelliğiyse, bu sitede ‘kişisel bilgilerinizi satarak’ para kazanabiliyor olmanız.

Akla hemen “nasıl?” sorusu geliyor. Hemen açıklayalım. Profilinizdeki her türlü bilgi ve fotoğraflarınızı görmek isteyen arkadaşlarınıza bu bilgileri para karşılığında açıyorsunuz. Örneğin, arkadaşlarınızdan birisi sadece kişisel bilgilerinizi görmek istedi, o zaman o kişinin bu bilgilere ulaşabilmesi için belirli bir ücret ödemesi lazım. Aynısı paylaştığınız fotoğraflarınız, video’larınız ve yazılarınız için de geçerli. Tabi isteyen kişiler bunu ücretsiz olarak da yapabiliyor. Bu paranın yüzde 70’i içeriği üretene, yüzde 30’u da MyCube’un hesabına gidiyor.

MyCube sosyal değişim sitesinin Facebook’tan başka bir farkı da, profilinizde paylaştığınız yazıların ya da videoların hukuken hak sahibi Facebook iken, MyCube’da paylaşacağınız iletilerin hukuken hak sahibi siz oluyorsunuz. MyCube’ta mevcut bilgilerinizin tüm gizlilik kontrolü tamamen size ait.

Şu an sadece Beta Private sürünümü bulunan MyCube çok yakında herkese açılacak.

kynk:yenimedyaduzeni

Yorumlarınızı Yazınız...

Yorumlar...

Bir cevap yazın