Tatil Teknolojileri

Artık yaz geldi, her ne kadar yağmurlar devam etse de… Tatile çıkacaklar ikiye ayrılır ilk grup yanından her türlü teknoloji araç gereci ayırarak çok daha sade bir tatil seçenler. Birde elinde bulunan bütün teknolojik araç gereçleri alarak tatile çıkanlar. İkinci grupta olanlar genellikle yanlarına fotoğraf makineleri, müzik çalarlar ve GPS aletlerini yanlarına alırlar. Sizler için tatilde en çok işinize yarayacak teknolojik araç gereçleri sıraladık. Yazımızın devamında bunları bulabilirsiniz.1 – Gecelerin ritmini ayarlayan, dansa pistine hükmeden DJ’lerin deneyimini yaşamak bundan böyle sanılandan çok daha kolay. Hem PC hem de MAC ile kullanılabilen ION Audio Discover DJ seti daha önce hiç bu deneyimi yaşamamış olanlar için bile son derece kolay kullanım özellikleriyle dikkat çekiyor. Discover DJ’e sahip olanların partilerin gidişatını ele alması için turntable’ı bilgisayara takması yeterli oluyor. Arşivdeki parçaları mikslemek, döngülemek, hızlandırmak ya da yavaşlatmak gibi işlemlerin tamamı DJ’in hünerli ellerine bırakılıyor.

 

2 – Tatil mevsimi gelirken nereye gideceğinizden, nerede kalacağınızdan, nerede yemek yiyeceğinize, hangi ülkede nelere dikkat edeceğinize kadar herşeyi iPad’inizdeki uygulamalarla belirleyebilir, sesli yönlendirmeleri de olan haritalar sayesinde ise kaybolmaktan kurtulabilirsiniz.

 

 

3 – Yerden metrelerce yükselebilen, istendiği gibi kontrol edilebilen jet, özellikle tatil beldelerinde ve otellerdeki adrenalin tutkunlarının ilgisini çekecek. ‘Jetlev R200’, ABD’de 99 bin 500 dolarlık fiyatla satılmaya başlandı.

 

 

 

4 – Türkiye’nin önde gelen seyahat acenteleri arasında bulunan VIP Turizm, Türkiye’de bir ilke daha imza atarak seyahat ve tatil alanında Türkiye’nin en kapsamlı ilk iPad uygulamasını hazırladı. Türkiye’nin ilk seyahat sitesini kuran VIP Turizm, son günlerin en popüler Apple ürünü iPad’e yönelik geliştirdiği uygulama ile Türkiye’nin ilk en kapsamlı seyahat ve tatil uygulamasını kullanıcılarla buluşturdu. VIP Turizm iPad uygulamasını seyyahlar, App Store’dan indirebilecekler.

 

5 – Dijital görüntü teknolojilerindeki yenilikler, fotoğraf makinelerinden taşınca önce cep telefonları şimdi de kameralar boylarından büyük işleri yapar hale geldi. Fotoğrafların yanı sıra yüksek çözünürlükte video kaydı yapabilen cep kameralarına dokunmatik ekran, görüntü sabitleme, yüz tanıma gibi özellikler de eklendi. Hatta ortalama bir cep telefonu büyüklüğünüaşmayan bu cep kameraları arasına üç boyutlu film bile çekebilen modeller eklendi.

 

6 – Bilim adamlarının yürüttüğü yeni bir araştırma, cep telefonlarının insan sesiyle şarj edilebilmesini sağlayacak.kynk:httatil.com

 

 

 

 

 

Yorumlarınızı Yazınız...

Yorumlar...

Bir cevap yazın