Tatilciler İçin Cep Telefonu Uygulamaları

Cep telefonlarını tatilde bile yanımızdan ayırmıyoruz. Özellikle tatilde işimize çok yarayacak olan cep telefonu uygulamalarınız yazımızın devamında bulabilirsiniz.

1- KAR VAR
Ücretsiz olan iPhone uygulamasıyla kayakçılar, boardçular ve kış tatili sevenler için hazırlanan uygulama ile Türkiye’deki kayak merkezlerinin hava, kar, otel ve pist durumları kontrol edilebiliyor.
2- BOOKİNG.COM
100 binden fazla oteli barındıran veri tabanı ile tatilcilere cepten otel rezervasyonu yaptırabilen ücretsiz uygulama ile yakın çevrenizdeki otelleri de fiyat ve aranılan özelliklere göre filtreleyebiliyorsunuz.
Uygulamada 6 milyondan fazla kullanıcı yorumu bulunuyor.

3- FLİGHTRADAR24
Dünya çapındaki uçuşların yüzde 90’ına yakınını radarına alan bu
uygulama, “Hangi uçak şu anda nerede?” sorusunun cevabını cebinize getiriyor. Canlı hava trafiğini, dünya haritası üzerinden anlık olarak gösteren uygulama ile uçuş kodlarına göre tarifeli uçakların rotasını da takip etmek mümkün.

4- TURİSTİK TERCÜMAN
iPhone ve iPod Touch’lar için geliştirilen uygulama, 25 ayrı dilde size tercümanlık yapıyor. 9.9 dolarla indirilebilen uygulama, her lisan başına en az 2000 resimli/sesli deyim ve kelime hazinesine sahip. Uygulamada, seyahat edilen ülkenin dilinde gerekli olabilecek cümleler bulunuyor.

5- TURKCELL SEYAHAT
Uygulama ile yurtiçi uçak seferleri için uçuş sorgulama, rezervasyon, kredi kartı ile bilet satın alma, online check-in, uçuşlara ait gecikme, iptal ve değişiklikler, İDO sefer sorgulama, dünyadaki önemli şehirlere ilişkin hava durumu, yerel saat bilgileri, döviz çevirici gibi seyahat bilgilerine ücretsiz olarak ulaşılabiliyor.

6- WİKİHOOD
Yalnız seyahat edenler için ideal olan bu uygulama, bulunduğunuz ülkede size sanal rehberlik yapıyor. Wikipedia’nın konum bazlı uygulaması olarak da
adlandırılabilecek olan Wikihood, bulunduğunuz yerdeki tarihi ve turistik mekânları fotoğrafları ve kısa bilgileri ile birlikte kullanıcıya sunuyor.

8- RENT A CAR
Tatile gittiğiniz yerde cepten otomobil kiralamak mümkün. Budget, iSixt, Hertz, Europcar şirketlerinin uygulamaları en çok kullanılanlardan. Ücretsiz
olan bu uygulamalarla foto galerisinden beğendiğiniz aracı, alacağınız ve bırakacağınız yerleri seçip, kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsunuz.kynk:httatil.com

Yorumlarınızı Yazınız...

Yorumlar...

Bir cevap yazın