Filtreye ilk onlar takıldı

Kamuoyunda ‘filtreli internet’ olarak algılanan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından ‘küçükleri internetteki zararlı içerikten koruma’ gerekçesiyle hazırlanan “Güvenli İnternet” uygulamasının ilk gününde iç giyim ve prezervatif sitelrine yasak geldi.

BTK’nın “Güvenli İnternet” adlı filtre sisteminde yer alan iki profilden biri olan “Aile Profili”ni seçenler, dünden itibaren iç giyim ve prezervatif markalarının resmi internet sitelerine erişemedi. ‘Müstehcenlik’ kriteri gerekçesiyle erişilemeyen bu sitelerin başında ise Durex ve Fiesta Condom ile Victoria’s Secret ve Calvin Klein’ın iç giyim markası yer aldı.

Kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, dolandırıcılık, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki sitelerin engellendiği Aile Profili’nde bu sitelere erişimin olmaması kullanıcıların sosyal ağlar üzerinden de tepkisine neden oldu.NTVMSNBC.com: İnternet

İlgili Haberler

Yorumlarınızı Yazınız...

Yorumlar...

admin

Geleceğin Teknolojisi; teknocin.net olarak geleceğin teknolojileri, konsept ürünler, yeşil teknoloji bisikletler ve tasarım ürünler hakkında yazılar yazıyoruz.

You may also like...