İnternette Filtre Bugün Başlıyor.

İnternet kullanıcıları, bu tarihten itibaren güvenli internet hizmeti adı verilen filtre sistemini isteğe bağlı ve ücretsiz olarak kullanabilecek.
-İnternet kullanıcılarına geçtiğimiz günlerde “güvenli internet” isteyip istemediklerini soran e-posta ve SMS’ler gönderildi. Süreç içinde herhangi bir başvuruda bulunmayanlar mevcut tarifeleri ile internet kullanmaya devam edecek.
-Güvenli internet hizmetinde çocuk ve aile profili olmak üzere iki profil bulunuyor. Her pakette belli internet sitelerine erişim engellenecek. Yasal açıdan sakıncalı bulunan siteler ise tüm profillerde engellenmeye devam edecek.

-Aboneler diledikleri an internet servis sağlayıcılarından temin ettikleri parola ve kullanıcı adı ile profiller arasında geçiş yapabilecekler ya da güvenli internet hizmeti almayı kesebilecekler.

-Pilot uygulama kapsamında 11,5 milyona yaklaşan aktif internet kullanıcısından 22 bini güvenli internet profili kullanıyor. Tepki çeken filtre uygulamasının yürürlük tarihi 3 ay ertelenmiş, aradaki sürenin test süreci olmasına karar verilmişti.

Yorumlarınızı Yazınız...

Yorumlar...