Blackberry 10 Çıktı


BlackBerry akıllı telefonlarının üreticisi Kanadalı Research In Motion (RIM), dün en yeni modelini teknoloji dünyasına tanıttı. BlackBerry 10, görsel klavyesi ve akıllı kamera yazılımıyla dikkat çekiyor.

RIM CEO’su ve Başkanı Thorsten Heins, Orlando’da düzenlenen BlackBerry World 2012 etkinliğinde, BlackBerry 10’u görücüye çıkararak, bir zamanlar akıllı telefon piyasasında elde ettikleri nüfuzu kaybetmeye niyetleri olmadığını gösterdi.

Görsel klavyeye sahip, tamamen yeni bir platform kullanan BlackBerry 10, fiziksel klavye kullanan ve telefona ilk büyük başarısını kazandıran BlackBerry 7’den oldukça farklı bir görünüm sergiliyor.

RIM’ın CEO’luk görevine Ocak ayında atanan Heins, tanıtımda yaptığı konuşmada, “Buradayım çünkü BlackBerry’nin kullanıcılarına her gün kazandırdığı kendine özgü değere inanıyorum” dedi. Heins, yeni modelin sundukları kaliteyi yeni bir seviyeye çıkaracağını ve benzeri olmayan bir değer sunacağını ifade etti.

RIM, bazı BlackBerry modellerinde fiziksel klavye üretimi planını hala koruyor olsa da, analistler, RIM’in yeni akıllı telefonunda görsel klavyeye geçmesini büyük bir atılım olarak kabul ediyor.

BlackBerry’nin sahip olduğu yeni arayüz, belgeler, uygulamalar ve farklı ekranlar arasında çok kolay geçiş yapılmasını sağlıyor. Parmağızın ucuyla yapacağınız hafif bir dokunuş, en son kullandığınız üç ekranı yan yan dizilmiş kartlar gibi size gösteriyor. Kısayol tuşlarıyla istediğiniz ekrana hemen geçiş yapabileceksiniz. Heins’in dün prototipini sunduğu BlackBerry 10, içerdiği özellikleri kusursuz bir şekilde gözler önüne serdi.
kynk:yenimedyaduzeni.com

Yorumlarınızı Yazınız...

Yorumlar...

Bir cevap yazın