İlişki Güçlendiren Uygulamalar

Teknolojinin günlük hayattaki rolüne dair herkesin ayrı bir fikri var. Bazıları sosyal ağların arkadaşlıkları yıprattığını düşünürken, bazılarına göre Facebook ve Twitter sayesinde eskisine göre çok daha yakın dostluklar kurabilmek mümkün. Peki ya sosyal ağların artık ilişkilere de burnunu soktuğunu söylesek ne düşünürdünüz? İlişkileri güçlendirdiğini iddia eden bu dört
hizmeti tanımadan karar vermeyin.

Kahnoodle

 

 

 

 

 

 

 

 

Kahnoodle, günlük hayatın koşuşturmacasında birbirine zaman ayırmakta zorlanan çiftleri yakınlaştırmayı kendine görev edinmiş bir mobil oyun. Tüm ilişki sürecini bir oyun haline dönüştüren uygulama, birbirinizin ihtiyaçlarını gidermekte ve karşınızdakini mutlu etmekte ne kadar başarılı olduğunuzu görmenizi sağlıyor. Hoşunuza gidecek şeyler yapan sevgilinizi övgülere boğabiliyor; hedefler belirleyip, birlikte ne kadar kaliteli zaman geçirdiğinizi ölçebiliyorsunuz.

Duet

 

 

 

 

 

 

 

 

Duet aslında birebir ilişkileri güçlendirmeye yarayan, sevdiğiniz insanlarla ortak programlar yapmanızı sağlayan bir mesajlaşma uygulaması. Öncelikle uygulamayı indiriyor, daha sonra cep telefonunuza kayıtlı bir numaraya ‘’Let’s (hadi)……..’’ ile başlayan cümledeki boşluğu doldurarak, birlikte gerçekleştirebileceğiniz bir program öneriyorsunuz. Eğer teklif götüreceğiniz kişide bu uygulama yoksa, öneriniz SMS olarak iletiliyor. Zamanla karşılıklı ilişkilerde gerçekleşen hayallerden oluşan bir listeye sahip oluyorsunuz.

Tokii

 

 

 

 

 

 

 

 

Sürekli meşgul ve birbirini tanımaya vakit ayıramayan çiftler için geliştirilmiş bir uygulama daha. Günde sadece 10 dakikanızı ayırararak çok daha iyi bir ilişkiye kavuşabileceğiniz iddiasıyla yola çıkanTokii, karşılıklı isteklerin yerine getirilmesini sağlayarak, çiftler arasındaki iletişimi güçlendirirken; oyunlar ve testlerle çiftlerin birbirlerini daha iyi tanımasına da yardımcı oluyor.

Between

 

 

 

 

 

 

 

 

Tıpkı diğerleri gibi siz ve ruh eşiniz arasında özel bir yer olmayı amaçlayan Between, karşılıklı iletişiminizi güçlendiren ve değerli hatıralarınızın kaydını tutan bir uygulama. Onu telefonunuza yüklüyor, kullanmaya başlıyor, bir süre sonra da mesajlarınızdan, birlikte çektirdiğiniz fotoğraf albümlerinden ve kişiselleştirilmiş ileti panolarından oluşan bir arşive sahip oluyorsunuz.

Sidetaker

 

 

 

 

 

 

 

 

Tabii ki hayat her zaman kuşlar ve kelebeklerden ibaret değil. Bu nedenle bazı zeki yazılımcılar çiftler arasında sorunlar yaşanabileceğini düşünerek, Sidetaker benzeri uygulamalar da geliştirmişler. Çiftler arasındaki tartışmalara çözüme kavuşturmayı hedefleyen Sidetaker’da yaptığınız bir münakaşa sonrası düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşıyor, onlardan kimin haklı olduğuna karar vermelerini istiyorsunuz. İnanın sırf yazılanları okumak için bile bu uygulamayı kullanmaya değer.

 

Yorumlarınızı Yazınız...

Yorumlar...

Bir cevap yazın