Flash Belleğinizin Boyutunu Arttırın

USB Flash bellekler hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından birisi artık. Yedekleme işlemleri olsun bilgilerimizin yanımızda taşınması olsun sürekli yanımızda flash bellekler bulunuyor. Kapasite sorunları yaşayanlar ise yazımızın devamında göstereceğimiz yöntemle kapasite arttırımı sağlayabilirler.

Öncelikle SDATA Tool programını internetten indirelim…

Flash belleği FAT32 olarak biçimlendirin. Ayırma boyutunu 4096 olarak belirtip hızlı biçimlendirme yapmadan, normal biçimlendirme yapın. SDATA Tool simgesine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır’a tıklayın. Burada Choose your data to compress kısmında sürücünüzün adını seçin. Daha sonrasında diskiniz 2 GB ise 4 GB seçeneğini, 4 GB ise 8 GB seçeneğini, 8 GB ise 16 GB seçeneğini seçin ve E-Compress NOW seçeneğine tıklayın. Bunun sonrasında diskinizin kapasitesi 2 katına çıkmış olacaktır. Flash bellek formatlandığında işlemin tekrarlanması gerekmektedir. Bu şekilde elinizde çok daha kapasiteli bir flash bellek olacaktır. Aynı işlemi micro ve mini SD kartlarınız içinde deneyebilirsiniz. Aşağıdaki video anlatım ile de nasıl yapılacağını inceleyebilirsiniz.

İlgili Haberler

Yorumlarınızı Yazınız...

Yorumlar...

admin

Geleceğin Teknolojisi; teknocin.net olarak geleceğin teknolojileri, konsept ürünler, yeşil teknoloji bisikletler ve tasarım ürünler hakkında yazılar yazıyoruz.

You may also like...

Bir Cevap Yazın