Kendini Hackleyen İnsanlar

Geleceğin belki de en büyük trendi insanların kendisini hacklemesi olacak. İnsanlar vücutlarına çeşitli elektronik devre kartlarıyla müdahele edecek ve belki de vücuduna internet bağlayarak beyne sinyal gönderen kartlar aracılığıyla internette aramak istediğimiz bir şeyi anında bulup beyne gerekli bilgileri iletebilir. Bunlar hayal gibi gözükse de yakında vücut hackleyenlerin deneyeceği çalışmalardan olabilir. Birkaç yıldır çeşitli uygulamalarını gördüğümüz bu uygulamalar aslında biraz da tehlikeli. Vücuda yapılan dış kaynaklı bu tip müdahaleler bazen ters etki yaparak vücuda da zarar verebiliyor.vücudu-hacklemek-teknocinnet2

Ellerinin üst kısmına LED aydınlatma takmaya çalışan bu uygulamada kısaca neler yapılmış bakalım. Para büyüklüğündeki LED lambayı deri altına yerleştirmeyi başaran hackerler şimdilik başarılı olmuş gözüküyorlar. Ancak bu işin ikinci kısmı ise yapılan işlemin ve bu parçanın vücut tarafından kabul edilip edilmeyeceği.

Gelecek nesiller için çok basit bir işlem olacak olan vücuda yapılacak olan bu müdahaleler şu an birçok kişiye garip geliyor bakalım daha ne gibi müdahaleler yapılacak bekleyip göreceğiz.

vücudu-hacklemek-teknocinnet3vücudu-hacklemek-teknocinnet vücudu-hacklemek-teknocinnet4

Yorumlarınızı Yazınız...

Yorumlar...

Bir cevap yazın