3D Yazıcı İle Bisikletinizi Basın

3D yazıcıların hayatımıza girmesi ile 3D teknolojisi yavaş yavaş seri üretimlerde kişisel üretimlere doğru yeni trendler geliştirmeye başladı. Birçok ürünü kendinize özel olarak basmaya başlayan kişiler özellikle 3D yazıcıdan bisiklet gibi araçları da basmaya başladılar.

3d-yazıcı-bisiklet-basın

Şaırdınız mı? Şaşırmayın zira bunu Avusturalyalı Tasarımcı James Novak 150 Saat harcayarak bir bisiklet üretmeyi başardı. Tasarımını Solidwork kullanarak hazırlayan Novak, 3D yazıcı teknolojisi sayesinde tasarımını baskıya verebildi. Basılan bu bisiklet sayesinde fabrikasyon ürünlere mahkum kalmayacaksınız. Kendi boy ve kilonuza uygun kendi ürününüzü üretebileceksiniz. İstenilen renge boyanabilen ve istenilen şekilde üretebilen bu bilgisayar harikası bisiklet reçineden üretilmekte.

Yüzyılın icadı gözüyle bakılan bu 3D yazıcıdan bisikletinizi basabilirsiniz. Üstelik kendi istediğiniz model ve ebatlarda özgün tasarımlarınızla. İşi daha da ileri götürerek motorsiklette basmayı başaranlar var sizde bu konuyu kafanıza takmış iseniz, kişisel bir fabrikanız yani 3D yazıcı var ise her türlü baskıyı yapabilirsiniz.

Yorumlarınızı Yazınız...

Yorumlar...

Bir cevap yazın