HTC Vive Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Oyun meraklılarının dört gözle beklediği sanal gerçeklik gözlükleri ünlü cep telefonu markası HTC ile Vive firması tarafından üretilen sanal gerçeklik gözlüğü tanıtımı Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde gerçekleşti.

htc-vive (1)

Oyun tutkunlarının VR360 kameralarla üretilen oyunları oynayabilmesini sağlayan gözlükler büyük ilgi gördü. Sanal gerçeklik gözlükleri ve aparatları sayesinde hareket algılayıcıları devreye girerek yapılan tüm hareketlerin oyuna yansımasını sağlayarak oyuncuyu tamamen oyunun içine almaktadır. Bu sayede oyundan alınan keyif kat ve kat artmakla birlikte oyuncunun  oyuna bağlılığı da artmaktadır. Sanal gerçeklik gözlüğünün algılayıcıları sayesinde farklı sektörlerden de örneğin eğitim ve araştırma laboratuvarları ürüne büyük ilgi göstermekte. Algılayıcılar sayesinden diğer gözlüklerden farklı olarak oyun yada uygulama içerisindeki harekete de katılmak mümkün.

HTC-Vive

HTC vive sanal gerçeklik gözlüğü tanıtımı yapıldığı andan itibaren yoğun bir taleple karşılaşması yeni versiyonlarının üretileceği anlamına geliyor.

 

Yorumlarınızı Yazınız...

Yorumlar...

Bir cevap yazın