Kendi Akıllı Televizyonunuzu Yapın

Bilim dünyası teknolojiye hizmet ettikçe yenilikler bir bir kapımızı çalıyor. Android’e çokça alıştığımız bu günlerde Dubai menşeili bir firma tarafından geliştirilen minik bir cihaz sayesinde kendi akıllı televizyonunuzu yapmak mümkün.

kendin-akıllı tv-yap-teknocinnet

Usb büyüklüğünde olan bu cihaz, Infinitec adlı firma tarafından geliştirilerek televizyona bağlanması sureti ile televizyonunuza andorid 4.0 sürümünü yüklemenize ve klavye, mouse bağlayabilmenize olanak tanıyor. Sonrasında ihtiyacınız olan tek şey internet.The Pocket TV adı verilen bu cihaz sayesinde kendi akıllı televizyonunuzu yapın. Üstelik piyasada 100 ila 160 dolar arasında değişen fiyatlara bulmak mümkün. Andorid yüklü akıllı televizyonunuzla chat yapabilir, sosyal medya hesaplarınızı yönetebilir hatta online oyun oynayabilirsiniz.

Bu anlattığımız birinci yöntemdi farklı yöntemlerle de akıllı olmaya televizyonunuzu smart tv’ye çevirebilirsiniz. İkinci bir yöntem ise şu şekilde; Raspberry Pi denilen küçük bilgisayarlar aracılığıyla televizyonunuzu bir bilgisayara çevirebilirsiniz. Ülkemizden de satın alabileceğiniz Raspberry pi, 2, 3 ve zero modellerinden biri aracılığıyla buradan inceleyebilirsiniz. Bu küçük bilgisayarlara isterseniz android isterseniz linux ve isterseniz de windows 10 kurarak televizyonunuzu bir bilgisayara çevirip birde kablosuz klavye ve fare seti alırsanız süper olur.

Raspberry Pi Zero_egitimteknolojinet

Wireless-Keyboard-with-Touchpad

Yorumlarınızı Yazınız...

Yorumlar...

Bir cevap yazın